DUYURULAR
BURSİYERLERİMİZE DUYURU

Giresun Vakfı Burs ve Eğitim Komisyonumuzun yapmış oldukları..

BURS BAŞVURU FORMU

BURS BAŞVURU FORMU

A-Öğrenci Hakkında Genel Bilgi

AdıSoyadı :

T.C Kimlik Numarası:

Baba..

GİRESUN VAKFI

Giresun Vakfı

GİRESUN VAKFI

Giresun Vakfı

Posta Listesi

Kaydolun! Sitemizdeki gelişmelerden ve eklenen içeriklerden ilk sizin haberiniz olsun.

Ziyaretçi Defteri
Yorum Yaz

Giresun Vakfı İftar Proğramı Geçekleşti

Giresun Vakfı İftar Proğramı Geçekleşti

İstanbul Giresun Vakfı Tirebolu Mavi Yeşil Restoran da  ev sahipliği yaptığı iftar yemeğinde üst düzey bürokrasiyi bir araya getirerek yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Milletvekili, Vali ,Rektör, Belediye Başkanı , Kaymakamlar , Belediye başkanları, STK temsilcileri,İş adamları ve  katılımcılarla fikir analizi sağladı. Düzenlenen programda basın mensupları da katılımcılar arasında yer aldı. Giresun resmi kurum, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Gazeteciler Cemiyeti üyeleri işinsanları, Akademisyenlerinde buluşma noktasını oluşturan Giresun Vakfı İftar proğramına Giresun Vakfı Başkan Vekili Tirebolulu hemşehrimiz Bahattin Şener ev sahipliği yaptı.

 

Vakfın gelirleriyle yaklaşık 500 üniversite öğrencisine burs sağlandığı aktarıldı. Konuşmalar yapıldı. Vakıf Başkan Yardımcısı Metin Koç'un sürpriz doğum günü kutlandı.

 

Tirebolu ilçesinde ikram edilen iftar yemeğinde ;

İstanbul Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı, Başkan yardımcıları Cengiz Safi, Metin Koç, Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Tirebolu Mavi Yeşil Restaurant' ta geniş katılımlı iftar yemeği düzenlediler.

Çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen yemeğe Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Espiye Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, GRÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nazım Elmas, Jandarma Bölge Komutanı Tuggeneral Hasan Koçyiğit, Giresun İŞKUR Müdürü Mustafa Sarı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Memiş, Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, Basın Mensupları, Dekan Nazım Elmas, akademisyenler, işadamları, bürokratlar, kurum/ kuruluş ve STK temsilcileri, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Yemekte ilk konuşmayı yapan Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı düzenledikleri iftar yemeğine katılımın yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.Vakıf olarak yaklaşık 500 öğrenciye burs sağladıklarını belirten Dokumacı, " Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte Giresun' a ve Giresunluya hizmet verebilmek için vargücümüzle çalışıyoruz" dedi.Başkan Dokumacı, kendilerine her türlü kolaylığı gösteren Mavi Yeşil Restaurant'tın sahipleri İşadamı Bahattin Şener ve oğlu Avukat Mehmet Şener' e teşekkür etti.

 

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada Giresun Vakfı Başkanı Dokumacı ve yönetim kurulu üyelerinden övgü ile söz ederek, " Özellikle yüksek sayıda öğrencimize burs vermenizi takdirle karşılıyoruz.Çok sayıda işadamımızı ve bürokratımızı bünyesinde barındıran vakfımızın birlik ve beraberlik örneği göstererek Giresun ve Giresunlulara çok yönlü hizmetler vermesi son derece sevindiricidir.Düzenledikleri iftar yemeğinde bir arada olmaktan katılmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

Milletvekili Cemal Öztürk de, Vakıf Başkanı ve arkadaşlarını geniş katılımlı iftar proğramı nedeniyle tebrik ederek" Böyle manevi bir günde, manevi duygularla hayırlara vesile olma adına bizleri bir araya getiren vakfımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.Bu beraberlik ve dayanışma ortamı olduğu sürece Giresun hep ileriye gidecek ve daha fazla hizmet alma imkanına kavuşacaktır.500 öğrencimize burs verdiklerini söylemeleri de memnuniyet vericidir " ifadelerini kullandı.

 

GRÜ Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun da , Giresun Vakfını öğrencilere sağladıkları burslar başta olmak üzere yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle tebrik ederek, " Ben de, böyle hayırlı bir akşamda Giresunlu işadamlarımızı üniversitemize destek olmaya çağırıyorum.Her ne kadar giderek gelişme göstersek de önemli eksiklerimiz var.Değerli İşadamımız Metin Koç, üniversitemize makina ve teçhisat desteğinde bulunarak atölye binası yaptı ve güzel bir örnek oluşturdu.Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.Bir de geniş donanımlı bir kütüphane projemiz var.Vakfımızdan ve iş dünyamızdan bu konuda destek beklediğimizi ifade ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yemekteki konuşmasında, verdikleri burslar ve yaptıkları çalışmalar için vakıf yönetimini tebrik ederek şunları söyledi:" Giresun' a, Giresunluya hizmet getiren her kim olursa olsun başımızın üstünde yeri var.Biz de ilçeleri ve beldeleriyle beraber daha yaşanabilir bir şehir tesis etmek için gayretle çalışıyoruz.İşadamlarımızı da ilimize yatırım yapmaya davet ediyoruz.Girişimci hemşerilerimize belediye olarak yapılabilecek her türlü desteği vereceğimizin de bilinmesini istiyorum" dedi.

 

Program sonunda iyi dilek ve temennilerin akabinde hatıra fotoğrafları çekinildi

Diğer Güncel Haberler